Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

ATATÜRK KÖŞKÜ ALANI TABİAT PARKI OLUYOR

ATATÜRK KÖŞKÜ ALANI TABİAT PARKI OLUYOR
  • 04.06.2018
  • 1.153 kez okundu
Reklam

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Pazar günü Bilecik’i ziyaret ederek bir takım temaslarda bulundu. 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilecik’te 117 milyon TL yatırım bedelli 17 tesisin toplu açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdi. Bilecik programı sırasında Bozüyük ile ilgili müjdeyi bizzat Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya ileten Bakan Eroğlu,  muhteşem bir doğaya ve orman güzelliğine sahip olan Bozüyük Atatürk köşkünün bulunduğu alanı tabiat parkı yapacaklarını söyledi.

“Bilecik’e ne yapsak azdır”

Bakan Eroğlu, Bilecik programında ilk olarak Bilecik Valiliğini ziyaret etti. Vali Tahir Büyükakın’ı ziyaret ederek Bilecik’in son durumu hakkında brifing alan Bakan Eroğlu daha sonra Valilik toplantı salonuna geçerek burada Bilecik’e  gerçekleştirilen yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Bilecik’in yerinin kendisinde ayrı olduğunu belirten Bakan Eroğlu; “Bilecik’in yeri bende çok ayrı. Burası atamızın Osmanlı’nın temellerini attığı topraklar dolayısıyla buraya ne yapsak azdır. Bilecik’e ne gerekiyorsa yapmak boynumuzun borcudur. Her zaman olduğu gibi yine heybemiz dolu geldik. Onlar konuşur AK Parti yapar” dedi. Bakan Eroğlu İstanbul’da hayata geçirilecek olan yöresel ürünlerin tanıtılacağı ve satışının yapılacağı bir projede Bilecik’in yerinin hazır olduğunu belirtti.

“66 yatırımın 46’sı tamamlandı”
     

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu;15 yıllık AK Parti iktidarı süresince en çok yatırımın Bilecik’ yapıldığını ifade ederek; ” Bakanlığımız tarafından 2013, 2014 ve 2016 yıllarında çeşitli tarihlerde 205 Milyon TL değerinde 66 yatırımın, 46’sının tamamlanmış ve 20 tanesinin ise devam ediyor olmasının haklı gururunu yaşıyoruz.

Bilecik Valiliği Toplantı Salonunda yaptığı Basın Açıklaması sırasında Bozüyük ile ilgili müjdeyi Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya bizzat iletti. Konu ile ilgili olarak Bakan Eroğlu; ” Burada yapmış olduğumuz yatırımları taçlandıracak bir müjdeyi sizinle paylaşmak istiyorum, muhteşem bir doğaya ve orman güzelliğine sahip olan Bozüyük Atatürk köşkünün bulunduğu alanı tabiat parkı yapıyoruz” dedi. 


Başkan Bakıcı, Bakan Eroğlu’na teşekkür etti

Bunun üzerine Belediye Başkanı Fatih Bakıcı; Bakanlığın Bilecik ve ilçelerine yaptığı çalışmalar ve yatırımlar için teşekkür ederek; Sayın Bakanım öncelikle ilimize yapmış olduğunuz ziyaret ve yatırımlarınız için çok teşekkür ederiz, ben bu vesile ile geçtiğimiz yıl yaşadığımız orman yangınında devletimizin tüm imkanları ile yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bakanlığınızın olağan üstü çabası ile yangın sonuçları çok daha kötü olmadan söndürülmüştür” dedi. 


Atatürk köşkünün tabiat parkı olması dolayısıyla duyduğu mutluluğu belirten Başkan Bakıcı; “Orman yangını sırasında ve sonrasında bazı çevreler bunun kasıtlı olduğu ve buraların imara açılacağı konusunda asılsız iddiaları dile getirmişti. Bu yapılanlar ormanda canla başla çalışan tüm ekiplere yapılmış büyük bir haksızlıktı. Bugün bizlere vermiş olduğunuz bu müjde o çevrelerin dile getirdiklerinin yalanlardan ibaret olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır” dedi. 

“5 tesisin açılışı gerçekleşti”

Valilikteki basın toplantısının ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve beraberindekiler ile birlikte Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezine geçerek düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasimine katıldı. Burada Bileciklilere hitap eden Bakan Eroğlu, kentte Milli Eğitim Bakanlığının 15 yılda 198 milyon TL’lik yatırım, Sağlık Bakanlığının 233 milyon TL’lik, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 7,7 milyar TL’lik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 221 milyon TL’lik, TOKİ’nin 233 milyonluk bir yatırım, KÖYDES’in ise 2005-2018 yılları arasında 128 milyonluk ödenek tahsis ettiğini söyledi.Sulama barajlarının ne kadar önemli olduğunu belirten Bakan Eroğlu, Bilecik’te yapımı tamamlanan ancak açılışını gerçekleştirmedikleri Çaltı Barajı’nın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yapmak için hazırlıklarının olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle ilimizde tesis edilen 17 tesisten 5’inin açılışını gerçekleşti.
“Milletimiz oyunu bozacaktır”

Programın ardından Bilecik kent merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Bakan Eroğlu, basın mensuplarının seçimler ile ilgili sorusu üzerine; ” 24 Haziran seçimleri devletimizin bekası, milletimizin istiklali ve istikbali ile alakalı bir parti seçimi değildir. Dolayısıyla milletimiz bunu gördü. İnşallah bu oyunu da bozacaktır milletimiz. Şu anda ben her gittiğim yerde muhteşem bir gelişme var. Halkta büyük coşku var. Halk bu oyunu fark etti. İnşallah gümbür, gümbür yola devam diyecek” şeklinde konuştu.
Bilecik’te son olarak AK Parti seçim standına uğrayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada gençlere ve kadın kollarına çok büyük iş düştüğünü belirterek, “Ulaşabildiğiniz tüm evlere ve insanlara ulaşarak onlara AK Partiyi ve hizmetlerini anlatın” dedi. Programların ve ziyaretlerin ardından Bakan Eroğlu, Eskişehir’e gitmek üzere Bilecik’ten ayrıldı.  

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ