Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

BAŞKAN BAKICI’NIN ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİ MESAJI

BAŞKAN BAKICI’NIN ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİ MESAJI
  • 07.09.2018
  • 325 kez okundu
Reklam

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı bu yıl 737’ncisi gerçekleştirilecek olan Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türk tarihi, ilkeli ve barışçı kimlikleriyle adından yüzyıllar boyu söz edilen, pek çok devlet adamının başarılarıyla doludur. Kurulan ilk Türk devletinden bugüne kadar Türk ulusuna önderlik eden bu devlet adamları, yol göstericimiz ve gurur kaynağımız olmuşlardır.

Milletimizin yetiştirdiği büyük devlet adamlarından Ertuğrul Gazi, hoşgörü ve adalet üzerine kurduğu yönetim anlayışıyla Söğüt’e yerleşen küçük bir beylikten üç kıtaya yayılan ve dünya tarihine damga vuran büyük bir imparatorluğun kuruluşuna uzanan süreçte önemli rol oynamış köklü tarihimizin simge kişiliklerinden biridir. Ertuğrul Gazi’nin Anadolu topraklarındaki Türk egemenliğinin esasını teşkil eden hoşgörü ve barışa dayalı devlet anlayışı, çeşitli din, dil ve ırktan olan tüm toplumların huzur içinde bir arada yaşamasını sağlamış, ilkeleri ve yönetim anlayışıyla dünya tarihindeki en büyük imparatorluklardan olan Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna zemin hazırlamıştır. Ertuğrul Gazi’nin öğütlerini rehber edinen oğlu Osman Gazi ve onların yolundan yürüyen yöneticiler, Osmanlı Devleti’nde eşitlik, adalet ve hoşgörüye dayalı bir idare düzeninin hâkim kılınmasını sağlamışlardır.

Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri, ecdadımızın mirası en kıymetli değerlerimizin ve aziz milletimizi bir arada tutan zenginliklerimizin hatırlanmasına vesile olan, geçmişten geleceğe uzanan bir gönül köprüsüdür. Bu düşüncelerle Ertuğrul Gazi’nin manevi şahsında birlik ve beraberliğimiz için mücadele vermiş tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ