Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,35

Beslenme dostu okul sertifikası aldılar

Beslenme dostu okul sertifikası aldılar
  • 25.10.2018
  • 247 kez okundu
Reklam

Bozüyük’te 7 okul Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazandı.
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “Beslenme Dostu Okullar Projesi” kapsamında il genelinde 20 okul sertifika aldı. Bozüyük’te Cumhuriyet İlkokulu, Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu, Necatibey Ortaokulu, Kumral Abdal Anadolu Lisesi, Mustafa Şeker Anadolu Lisesi, Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Bozüyük Sınav Temel Lisesi beslenme dostu okul sertifikası aldılar.

Bilecik’te Edebali Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleşen sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Güsamettin Erdoğan, Bilecik Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Turgut Koyuncu ve Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya ve okul müdürleri katıldı.

 
Konuyla ilgili açıklama yapan Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü;  ‘İlimiz genelinde öğrenim gören okul öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise çağlarındaki öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülmekte olan “Beslenme Dostu Okullar Projesi” kapsamında il genelinde 20 okul Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bu bağlamda bu ödüle layık görülen okul idareci ve öğretmenlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ