Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bilecik Belediyesi Şubat ayı etkinlikleri

Bilecik Belediyesi Şubat ayı etkinlikleri
  • 02.02.2017
  • 469 kez okundu
Reklam

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan 2017 Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında vatandaşlar, Şubat ayında birbirinden güzel aktivite ile buluşmaya devam edecek.
Her ay birbirinden güzel konu ve konukları Bilecikliler ile buluşturan Bilecik Belediyesi, Şubat ayında da birbirinden özel program ve sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan etkinlikler ile Bilecik’in, kültür ve sanat hayatına renklilik kazandırmaya devam ediliyor.
“Bilecik Belediyesi müzik kursları 2. dönem kayıtları başladı”
Bilecik Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Müzik Kursları 2. dönem başvuru kayıtları başladı. Kültürel ve sanatsal değerlere büyük önem veren Bilecik Belediyesi, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde, birçok alanda düzenlediği kurslar ile geleceğin müzisyenlerini yetiştirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın destekleriyle ücretsiz olarak verilen kursların finalinde kursiyerler, gerçekleştirilen sertifika töreninde hünerlerini sergilemenin yanı sıra, her bir kursiyer alanlarında sertifika sahibi oluyor. Kültür ve Sanat Şehri Bilecik’in kültürel ve sanatsal etkinliklerine renk katan Müzik Kursları kapsamında ayrıca, Halk Oyunları Eğitimi verilecek. Uzman Eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan Halk Oyunları Eğitimi ile yöreye ait türküler, yine yöreye ait halk oyunları ile buluşacak. 20 Şubat 2017 tarihine kadar başvuruların yapılabileceği kurslara kayıtlar, Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılabilecek.
“Türkiye Ekonomi Bankası Aile Ekonomisi semineri”
Bilecik Belediyesi tarafından vatandaşların beğenisine sunulacak olan Şubat ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşlar, önemli konu ve konukların ağırlandığı seminer ve söyleşilerle buluşacak. Etkinlikler kapsamında vatandaşlar, 22 Şubat Çarşamba günü saat 14.00’te ”Türkiye Ekonomi Bankası Aile Ekonomisi” konulu seminer ile buluşacak. Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan ve Türkiye Ekonomi Bankasından Uzman Seda Ayşe Caymaz’ın konuşmacı olarak katılacağı seminerde katılımcılar, ”Bütçemi Yönetebiliyorum” teması ile aile ekonomisi konularında detaylı bilgi sahibi olacak.
“Çocuklar Şubat ayında da birbirinden güzel oyunlarla buluşacak”
Kültür ve Sanat Şehri Bilecik’te gerçekleştirilecek olan Şubat Ayı etkinlikleri kapsamında yetişkinler birbirinden güzel aktivite ile buluşurken, çocuklar da birbirinden güzel tiyatro ve sinema oyunları ile buluşuyor. Çocuklar etkinlikler kapsamında; 12 Şubat Pazar günü Saat 13.00’te, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde, ”Bir Prenses Masalı” aldı oyunu ücretsiz olarak izleyebilecekler.
Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın çocuklara hediye ettiği ve her Pazar günü sahne alacak oyunlar kapsamında ayrıca 26 Şubat Pazar günü ”Canım Kardeşim” adlı oyun sergilenecek. Şubat ayı etkinlikleri kapsamında çocuklar ayrıca; 19 Şubat Pazar günü Saat 13.00’te ”Trafikteyim” adlı oyun ile buluşacak.
“Kalp damar sağlığı söyleşisi”
Bilecik Belediyesi Şubat ayı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer güzel etkinlik ise ”Kalp Damar Sağlığı” konulu söyleşi olacak. Bilecik Belediyesi ve Eskişehir Acıbadem Hastanesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan söyleşide Acıbadem Eskişehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Utku Şenol, katılımcılara kalp damar sağlığı hakkında bilgiler aktaracak. 24 Şubat Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek olan söyleşiye bütün halkın davetli olduğu belirtildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

14 + fourteen =