Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bilecik’e yurt dışından tarih, kültür ve medeniyet gezisi

Bilecik’e yurt dışından tarih, kültür ve medeniyet gezisi
  • 10.08.2016
  • 625 kez okundu
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışındaki Türk öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği 6’ıncı Tarih, Kültür ve Medeniyet Gezisi kapsamında Bilecik’e gelen 50 kişilik öğrenci grubu, şehrin tarihi ve kültürel değerlerini gezerek bilgi aldı.
Başta Almanya, İsviçre ve Fransa olmak üzere birçok Avrupa devletinden oluşan öğrenci grubu Kuruluş ve Kurtuluş toprakları olan Bilecik’in tarihi ve kültürü olmak üzere birçok yönünü kapsayan bir gezi gerçekleştirdi. Bilecik’te; Şeyh Edebali Türbesi, Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi ve Orhangazi Camii başta olmak üzere birçok noktayı gezen heyete, Bilecik Belediyesi Görevlisi Arkeolog Ertuğrul Gündüz rehberlik ederek bilgi verdi. Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi gezisi kapsamında Bilecik ve Osmanlı tarihinden bilgiler aktaran sinevizyon gösterisini izleyen ekibe, çeşitli hediyeler taktim edildi.
Osmanlı Devleti’nin kuruluş toprakları olan Bilecik’te olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Türkiye’nin birçok noktasını gezeceklerini kaydederken, Avrupa’da ve Balkanlarda Osmanlı devletinin izlerinin hala var olduğunu dile getirerek, Bilecik’in ayrı bir tarihi dokuya sahip olduğunu ifade ettiler. (İHA)

 

GEZİ (CEM KAAN TOKA/BİLECİK-İHA)

GEZİ (CEM KAAN TOKA/BİLECİK-İHA)

SİNEVİZYON GÖSTERİMİ (CEM KAAN TOKA/BİLECİK-İHA)

TARİH ŞERİDİ GEZİSİ (CEM KAAN TOKA/BİLECİK-İHA)

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

13 + 14 =