Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

BOZÜYÜK BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

BOZÜYÜK BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI
  • 04.06.2018
  • 329 kez okundu
Reklam

 Bozüyük Belediye Meclisi aylık olağan Haziran ayı meclis toplantısı Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı Başkanlığında yapıldı.

     Metristepe Kültür Merkezi meclis toplantı salonunda 4 gündem maddesi ile gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak toplum güvenliğinin sağlanmasına ve emniyet güçlerine yardımcı olmak amacı ile yeni yapılacak üç kat ve daha üstü yapılarda; güvenlik sistemi kamerası takılmasının zorunlu hale getirilmesi talebi’ görüşülerek ilgili madde toplantıya katılan Belediye Meclisi üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 2. maddesinde yer alan “3194 sayılı İmar Kanunun 8.maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına ve Bilecik Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün yazısına istinaden; İlçemiz 1189 ada 1 nolu parselde kayıtlı taşınmazın bulunduğu alanda imar planı değişikliği talebinin görüşülmesi” konusu oy birliği ile imar komisyonuna gönderildi. Ardından bir önceki meclis toplantısında plan ve bütçe komisyonuna gönderilen “Belediye Meclisinin 07.05.2017 tarih ve 52 nolu kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen, 02.05.2018 tarihli gündeminin 4. maddesinde; 5393 sayılı Belediye Kanununun, Belediye Başkanının görev ve yetkileri başlıklı 38. Maddesinin ( I ) fıkrasına istinaden ilgili parselinde şartsız gayrimenkul bağış yapan vatandaşlardan; 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 84. Maddesine istinaden ilgili parsel için alınan ifraz, tevhit harçlarının alınmaması talebinin görüşülmesi” konusu ile ilgili olarak “5393 sayılı Belediye Kanununun, Belediye Başkanının görev ve yetkileri başlıklı 38. Maddesinin ( I ) fıkrasına istinaden ilgili parselinde şartsız gayrimenkul (tescile tabi) bağışı yapan vatandaşlardan; 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 84. Maddesine istinaden ilgili parseller için alınan ifraz, tevhit harçlarının minimum katsayı olan ve her metrekare için 0,05 TL alınması, 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 97. maddesine istinaden alınacak ücretlerden muaf olmasına” oy birliği ile karar verildi. Gündemin 4. Maddesinde yer alan ‘Başkanlıkça ve Meclis üyelerince getirilecek konular’ maddesinde her hangi bir konu yer almazken gündem konularının görüşülmesinin ardından gündemin 2. Maddesi görüşülmek üzere 15 dakikalık bir ara verildi. Verilen aranın ardından ilgili İmar Komisyon raporu okunarak ilgili madde oy birliği ile kabul edildi.

            Meclis toplantısının sonunda konuşan Başkan Bakıcı Haziran ayı meclisinde alınan kararların Bozüyük için hayırlı olması temennisinde bulunarak kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında 24 Haziran seçimlerinin ilimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eden Başkan Bakıcı  “Geçtiğimiz günlerde hepimizi derinden  üzen bir şehit haberi geldi. Bu noktada hassasiyet gösteren, o şehidimize sahip çıkan tüm Bozüyük halkına buradan teşekkür etmek istiyorum. Kendim bizzat anne ve babasından duyduğum için meclisimize iletmek istiyorum. Siz sadece televizyonlarda duyduğunuz ben de kendim duyduğum için dile getirmek istiyorum; ‘ben onları güldürmeyeceğim, vatan sağ olsun’ diyebilen, o dik duruşuyla inanın bizleri duygulandıran annemiz oğlunun cenazesi geldiği zaman tabutu açtırıp ağlamayan metanetli bir ablamız ki babası da aynı konuda o kadar güçlü ayakta duruyor ki ‘devletimiz sağ olsun’ diyen bir amcamız. Bugün burada bu makamlarda oturabiliyorsak o şehitlerimiz sayesindedir. Bizim ‘ilçemizin başı sağ olsun’ diyerek şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmamız gerekiyor  Allah nasip ederse yeni yapacağımız bir projemizde bu şehidimizin adının yaşatılması gerekir. Ben tekrar toplantıya katıldığınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi. Ardından söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Doğan Tunç’ta Başkan Bakıcı’ya şehit cenazesine göstermiş olduğu ilgi ve alaka ile verilen belediye hizmetleri için şahsı ve belediye meclisi adına teşekkür etti. Son olarak AK Parti Meclis Üyesi Sinan Urhal kısa bir bilgilendirme yaparak Şehidin evinde kurulan taziye çadırının 1 hafta daha kalacağını, akşamları çadırda iftar yemeği verildiğini, gündüz de Kur’anı- Kerim okunduğunu belirterek acılı aileye herkesin taziye ziyaretinde bulunabileceğini kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ