Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Camiler Ve Din Görevlileri Konferansta Bir Araya Geldi

Camiler Ve Din Görevlileri Konferansta Bir Araya Geldi
  • 06.10.2016
  • 611 kez okundu
Reklam

Bozüyük Belediyesi ve Bozüyük İlçe Müftülüğü iş birliği ile “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeni ile konferans düzenlendi.

Bozüyük Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen konferansa Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YÜRÜKCÜ, Bozüyük İlçe Müftüsü Selami BAĞCI, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mustafa BAŞ,  camiler ve din görevlileri katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansta ilk olarak konuşan Bozüyük İlçe Müftüsü Selami BAĞCI; “Camiler, Allah’a ibadet edilen insanların Allah’a en yakın oldukları kutsal mekanlardır. Allah’ın mescitlerinin bakımını, imarını yapmak onun kullarına hizmet etmek biz din görevlileri için en büyük onur ve şereftir. Bizlere bu görevi bahşettiği için Rabbimize sonsuz hamd ve şükrediyoruz.  15 Temmuz’da ülkemizde yaşanan darbe girişimi, camilerin ve din hizmetlerinin değerini bir kez daha ortaya koymuştur. Din hizmeti sunanların İslam’ın o güzel mesajını insanlara doğru bir şekilde sunmasının ne denli kıymetli olduğunu bize göstermiştir. Bu etkinliğin düzenlenmesinde başta Bozüyük Belediye Başkanı Sayın Fatih BAKICI ve çalışanlarına, burada bulunan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Selami BAĞCI’nın ardından programa konuşmacı olarak katılan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mustafa BAŞ; “Camiler ve din görevlileri olarak bizler yaşamımız boyunca devam eden bir görev içindeyiz. Bu görev en başında bir gönül işi ve bu görevde emeklilik diye bir kavram yok. Burada bulunan tüm hocalarımızın da çok iyi bildiği bu görevde ömür boyu elimizden geleni yapacağız” dedi. Konferansın ardından Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mustafa BAŞ’a plaketini Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa YÜRÜKCÜ takdim etti. Plaket takdiminin ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı YÜRÜKCÜ; “Bozüyük Belediyesi olarak ilçemizde camilerimizde yapmış olduğumuz çalışmalarımız ortadadır. Yoğun Programı nedeni ile aramızda bulunamayan Belediye Başkanımız Sayın Fatih BAKICI adına Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı kutlar, üstlendiğiniz bu kutsal görevde hepinize kolaylıklar dilerim” dedi.

Konferans ve plaket takdiminin ardından salonda bulunan misafirlere Bozüyük Belediyesi tarafından yemek ikramında bulunuldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

one × 4 =