Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 6,00 / Satış: 6,02
€ EURO → Alış: 6,72 / Satış: 6,75

GENÇ YAZAR BİLAL SAMİ GÖKDEMİR, BOZÜYÜKLÜ HAYRANLARI İLE BULUŞTU

GENÇ YAZAR BİLAL SAMİ GÖKDEMİR, BOZÜYÜKLÜ HAYRANLARI İLE BULUŞTU
  • 09.05.2018
  • 273 kez okundu
Reklam

Sevilen genç yazar Bilal Sami Gökdemir, Bozüyük’te düzenlenen söyleşi programında hayranları ile buluşarak kitaplarını imzaladı.

Bozüyük Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşi programında sevilen yazar Bilal Sami Gökdemir Bozüyüklü hayranları ile bir araya geldi. Gençlerle Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Gökdemir “Okuma alışkanlığı, her şeyden önce toplu yaşamanın ve toplumsal huzurun güvencesidir” dedi. Bilim adamlarının televizyonun zararlarını gidermek için üç şey önerdiğini ve bunların bulmaca çözmek, kitap okumak ve matematik ile meşgul olmak olduğunu dile getiren Gökdemir, televizyonun insanları yönlendirdiğini, insanlar yerine karar verdiğini ve beynin sol lobunu atıl bıraktığını vurguladı.

Konuşmasının devamında “Bilim adamları araştırma yaptıklarında 1 saat televizyon seyretmenin beyne verdiği zararı 7 saat bulmaca çözerek kapatabildiklerini söylüyorlar. Televizyon neden insan beynine zarar veriyor? Çünkü beyin iki lobdan oluşmakta; sağ lob ve sol lob olmak üzere. Beynin sağ lobu; okuma, tahlil etmenin yanında analiz etme görevini yürütmektedir. Sol lobu ise resimlendirme, şekillendirme ve hareketlendirme görevini yapmaktadır. Biz televizyon izlediğimiz esnada beynin sol tarafını aslında televizyona kiraya veriyoruz. O esnada beynin sol tarafı çalışma ihtiyacı hissetmiyor ve çalışmaya, çalışmaya bir zaman sonra kabiliyetini de kaybediyor, bunun neticesinde de dikkat, hafıza kaybı ve zekâda gerilik baş gösteriyor. Onun içinde mümkün olduğunca televizyonla aramıza mesafe konulması şarttır” dedi. Gökdemir programı düzenleyen Bozüyük Belediyesi’ne ve özellikle Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya teşekkür etti. Söyleşinin sonunda sahneye gelen Bozüyük Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Esat Zencir yazar Bilal Sami Gökdemir’e kendilerini Bozüyük’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek programa katılımı nedeni ile teşekkür etti ve plaket takdiminde bulundu. Program bitiminde özellikle gençlerin çok sevdiği ve yakından takip ettiği sevilen genç yazar Bilal Sami Gökdemir kitaplarını imzaladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ