Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

HAYVAN BARINAĞI KONUKLARINI AĞIRLADI

HAYVAN BARINAĞI KONUKLARINI AĞIRLADI
  • 05.10.2018
  • 358 kez okundu
Reklam

Bozüyük Sınav Lisesi öğrencileri, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü sporcuları, AK Parti Kadın Kolları, AK Parti Kadın Kolları Yeni Mahalle Temsilcileri ve Sarar Avm Ütopya çalışanları 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Bozüyük Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti.

Sokak hayvanlarının hayata tutunması ve yeni sahiplerini bulabilmesi için çalışmalara devam eden Bozüyük Belediyesi Hayvan Barınağı, misafirlerini ağırladı. Barınağı büyük bir heyecan ve ilgi ile gezen öğrenciler, barınakta bulunan köpeklere yoğun ilgi gösterdi. Bozüyük Belediyesi Veteriner Hekimi Arzu Şensoy Çetiner eşliğinde barınağı gezen öğrenciler, barınak hakkında bilgi alırken hasta ve yaralı sokak hayvanlarının nasıl tedavi edildiğini de öğrendiler. Öğrenciler Veteriner Hekim ile birlikte köpekleri muayene ederek kalp atışlarını dinlediler. Öğrenciler sokak hayvanlarının bakıma muhtaç olduğunu ve insanların ilgisine ve sevgisine ihtiyacı olduğunu belirterek, hayvanları koruma gününde tüm hayvanların korunmasını temenni ettiler. Bozüyük Belediyesi Veteriner Hekimi Çetiner; “Hayvanlar bizim hayatımızın bir parçası olarak bazen en iyi dostumuz, arkadaşımız, bizi koruyan bir varlık ve bazen de dert arkadaşımız oluyor. Onlar kısacası hayatımızdan çıkaramayacağımız varlıklarımız. Biz “Onlar bize emanet” sloganıyla sokak hayvanlarına kucak açıyoruz. Çeşitli nedenlerle bakıma muhtaç sokak köpeklerinin bakım ve tedavilerini hayvan barınağımızda sürdürüyoruz. Onlardan ilgi ve sevgimizi eksik etmiyoruz” dedi. Ziyaretçilere ayrıca Belediye Mezbaha Müdürü Yunus Önder tarafından Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın talimatları ile çalışmalarına başlanan ve şu an proje aşamasında olan yeni yapılacak hayvan barınağı ile ilgili de bilgi verildi.

Ziyaretlerde yanlarında getirdikleri mamalar ile barınakta bulunan hayvanları kendi elleri ile besleyen öğrenciler onları severek eğlenceli dakikalar geçirdi. Gün boyu yaklaşık 200 kişinin ziyaret ettiği hayvan barınağında ziyaretçilere Bozüyük Belediyesi Mezbaha Müdürlüğü tarafından kek ve meyve suyu ikramı yapıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ