Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 6,00 / Satış: 6,02
€ EURO → Alış: 6,72 / Satış: 6,75

“KAZANAN DEMOKRASİ OLMUŞTUR”

“KAZANAN DEMOKRASİ OLMUŞTUR”
  • 29.06.2018
  • 1.199 kez okundu
Reklam

Bozüyük AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin 24 Haziran seçimlerinin ardından bir basın açıklaması yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi. İlçe Başkanı Mesut Çetin yaptığı açıklamada seçimin artık sona erdiğini ve kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayarak Bozüyük’e hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi. Partisinin hem Bozüyük’te hem de Türkiye’de birinci parti olarak çıktığını dile getiren Çetin, kazananın Bozüyük, Türkiye ve demokrasi olduğunu kaydetti.

“Seçimden zaferle çıktık” 

Türkiye’deki seçimlerin dünyada birçok demokrasinin beşiği olarak gösterilen ülkelerden daha demokratik olduğunu herkes gördü. Düşünün ki şu anda 53 kişinin ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle yargılanan ve cezaevinde bulunan bir siyasetçiyi bile Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterebiliyorlar. Bunu pek çok yerde göremezsiniz. Bu durumun uygun olmadığını ve bununla ilgili bir düzenlemenin ileri ki zamanlarda yapılacağını düşünüyoruz. AK Parti olarak 2002 seçimlerinde Türkiye genelinde % 34 Bozüyük’te ise % 24 ile başladığımız oy oranını her seçimde arttırarak devam ettik. AK Parti Türkiye’nin pek çok ilinde, İlçesinde olduğu gibi Bozüyük’te de seçimden zaferle çıkan bir partidir. Hemşerilerimiz bu seçimde Bozüyük’te Ak partiyi %40.30 oy ile desteklediler. Teşkilat olarak ana kademesi, gençlik ve kadın kolları ile uyum içerisinde çalışarak 54 bin seçmenimizin tamamına ulaşma gayretinde olduk, AK Partimizin davasını anlatmaya çalıştık. Bozüyüklü hemşerilerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca Cumhur ittifakının diğer partiler olan MHP’li kardeşlerimize ve BBP’li kardeşlerimizede vermiş oldukları desteklerden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Bozüyük’ü seviyor ve Bozüyük’e hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.  Bizler AK Parti mensupları olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi hizmetkârız anlayışı ile hareket ediyoruz, Biz Bozüyük’ün 74 bin nüfusunun hepsinin emrindeyiz hepsinin hizmetkârıyız, Bizler kucaklayıcı olacağız ve onlara daha çok hizmet etmek için gayret göstereceğiz. Her parti kendi iç meselesini kendi muhasebesini yapacaktır. Biz AK Parti’yi nasıl ileriye taşırız, Ak partiye olan teveccühü nasıl arttırırız bunun gayreti içerisindeyiz” dedi.

“Birçok yatırımdan yüksek seviye de nasibimizi aldık”

Ardından seçimde diğer partilerin aldığı oy oranlarını vererek seçim sonuçlarının hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Çetin “İlçemiz 3 Kasım 2002 tarihinde iktidara geldiğimiz günden bu güne ülkemizde yapılan birçok yatırımdan en yüksek seviyede nasibini alan bir ilçedir. 15-16 yıl önce o dönemlerde çok farklı şeyler konuştuğumuzu geriye dönüp baktığımızda görebiliyoruz. Eskişehir, Bilecik, İnegöl, ve Kütahya’ya giderken zorlandığımızı, trafik sıkıntısı çektiğimizi konuşuyorduk. Hükümetimiz iş başına geldiğinde 100 adet acil eylem planı içerisinde yer alan duble yolların yapılması aciliyet idi. En hızlı bir şekilde bunlar başlatıldı. İlk önce Eskişehir Bozüyük arası, daha sonra Bilecik, İnegöl ve Kütahya arası olmak üzere bütün yollarımız duble yollara çevrildi. Yol meselesi ilçemiz gündeminden otomatik olarak kalkmış oldu. Diğer taraftan Türkiye genelinde eğitimde bir sıkıntı vardı. Hepimiz biliyoruz çocuklarımızı okutmakta zorluk çekiyorduk. Öğretmenlerin çocuklarımızın ellerine vermiş oldukları yazar isimlerine göre aylarca kitap arıyorduk. Çocuklarımızı 2. el kitaplarla okutmaya çalışıyorduk.  Bunların hepsini gündemimizden kaldırdık. Biz iktidara geldiğimizde Türkiye’de sadece ve sadece 9 ilde doğal gaz vardı. Bugün artık neredeyse köylere kadar doğal gazı götürdük. Bizim iktidarımızdan önce ülkemizde 76  üniversite vardı, bugün bu sayıyı 180 üniversiteye çıkarttık. Yine iktidara geldiğimizde kara tren vardı. Belki gençlerin çoğu hatırlamayabilir. Bizden önceki iktidarlar bunlara 1 km daha yol ilave etmeyi bırakın, bakımlarını dahi yapamadıklarını hatırlıyorum. Hızlı treni de biz getirdik, modern bir istasyonumuz var, o da bizim zamanımızda gerçekleştirildi.

“Eskiden Başbakan’lar okul temeli atmaya geliyordu”

Bozüyük’e 1993 veya 1994 yılı olsa gerek şuandaki Saffet Şeker Ortaokulu  olarak kullanılan okulun temel atma törenine dönemin Başbakanı Tansu Çiller’in okulun temelini atmaya geldiğini hatırlıyorum. Arkadaşlar  3 yılda Bozüyük’te 11 tane okul yaptık ve hiçbirisinin temel atma ve açılış törenini yapmadık, çünkü yetişemiyoruz. Şunu demek istiyorum bir ülkenin Başbakanı bir tek okul temelini atma töreni ile meşgul edilirken bugün Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Milletvekilleri temel atmaya gelemiyorlar. Bu kadar yoğunluğumuz var ve biz bunları yapmaya devam edeceğiz. AK Parti iktidarlarının yaptıklarını burada anlatmaya devam etsek çok uzun zaman alır. Bizim yaptıklarımız bu süre zarfı içerisinde ansiklopedi olur. Zaman zaman böyle özet olarak paylaşıyoruz.

“Biz belediyecilikten gelen partiyiz”

Diğer taraftan belediyecilik konusunda AK Parti zaten biliyorsunuz ki Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız 1994 yılında İstanbul’da Belediye Başkanı seçildi ve İstanbul’da yaptıklarını bütün Türkiye gördükten sonra Recep Tayyip Erdoğan herkesin Başkanı oldu. Akabinde 2001 yılında partimiz kurulunca da  ilk seçimlerde % 34,5 oyla milletimiz bizi iktidara taşıdı. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyecilikte göstermiş olduğu performansı referans aldı. Milletimiz bunu gördü. İstanbul’daki susuzluğu, çöp yığınlarını gördü. Onların ne kadar kısa bir sürede çözüldüğünü gören İstanbullular ve dışarıdan gören bizler Recep Tayyip Erdoğan’ı kendimizin bir başkanı olarak görmeye başladık. Partiyi kurar kurmazda milletimiz iktidara getirdi.

“Bozüyük’te hedeflerimizin % 95’ini gerçekleştirdik”

Bozüyük’te de biz belediyeyi aldıktan sonra diyoruz ya biz belediyecilikten gelen bir partiyiz ve bunun  yansımasını Bozüyükte de gerçekleştirmemiz gerekir. Yaklaşık 5 yıldan beri Belediye Başkanımız Sayın Fatih Bakıcı, ekibi ve teşkilatımızla birlikte hep birlikte ilçemize hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Bugün itibari ile baktığımız zaman 2014 yılında yapmış olduğumuz yerel seçimlerde Bozüyük’e neler yaparız diyerek hazırladığımız projelerimizin % 95’ini gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Bu bir başarıdır arkadaşlar hem de çok yüksek bir başarıdır. Siz bir hedef ortaya koyacaksınız ve bu hedefin % 95’ini gerçekleştireceksiniz ve bu süreç içerisinde de daha buraya yazmadığımız bir çok şeyi de bu arada yapacaksınız. Bakın Bozüyük’te neler yaptık. Şuanda basın toplantımızı gerçekleştirmiş olduğumuz Abdulhamit Han Parkı Bozüyük Belediyesinin Bozüyüklülere bir hediyesidir. Bizden önce böyle mekanlar var mıydı bir düşünelim. İlk önce, AK Parti iktidarı için çok önemli bir yeri olan Mahalle konaklarından başladık. Mahalle Konağı dediğimiz zaman oralarda ne oluyor diye bunun işlevine bir bakmamız lazım. Bozüyüklü hemşerilerimiz sağlıklı bir şekilde o mahalle konağında düğün, mevlit ve diğer cemiyetlerini gerçekleştirebiliyorlar ve belediyemizde bundan çok cüz-i bir rakam alıyor. O da sadece oranın temizlik parasını anca çıkartır. İkinci önemli özelliği ise mahallerimizin merkezi yerlerinde kurulmasına özen gösteriliyor ve buraya muhtarlıklar getiriyoruz. Muhtarlarımız orada mahallelerimize hizmet veriyor. Diğer taraftan aile hekimlerini getiriyoruz. Aile hekimleri burada hizmet veriyor. AK Partiden önce aile hekimliği mi vardı? Onları da getirdik, oraya koyduk buna bağlı olarak da eczacı kendiliğinden geliyor. Ayrıca mahalle konaklarımızın alt katlarında hanımlarımızın rahatlıkla spor yapabilmelerine imkân verecek tüm cihazlar yerleştiriliyor. Diğer taraftan mahalle konaklarını bir de şöyle değerlendirirsek gelişen büyüyen Bozüyük’te bizim özel sektörümüz bu konuda çok ilgili değil. İnanın bana bugün en kötü düğün salonu 15 bin lira olurdu. Bunu aşağıda tutabiliyorsak belediyemizin yapmış olduğu mahalle konaklarımızın çok büyük etkisi vardır. Açılışını gerçekleştirdiğimiz kapalı pazarın Türkiye’de örneğinin olmadığını iddia ediyorum. Dışarıdan almış olduğumuz tepkiler hep bu yöndedir. Emeği geçen başta Belediye Başkanımız ile bu projede değerli Milletvekilimiz Halil Beyinde merkezi hükümetten ekonomik olarak bize çok katkısı oldu, ondan da Allah razı olsun ve parti teşkilatımdan da Allah razı olsun, Belediye Başkanımızın her zaman yanında oldular. Hep birlikte projelerimizi adım adım gerçekleştirdik.

“Birçok mekanda bu parkları göremezsiniz”            

  İnanın bir çok şehirde bulunduğumuz mekândaki gibi parkları göremezsiniz. 4 Eylül’de yapmış olduğumuz 15 Temmuz şehitler Parkının eski hali çöplük gibiydi. Şuanda bir cennet bahçesi gibi. Bunun yanında Yeşilkent’teki Fatih Sultan Mehmet Han Parkı, Abdulhamit Han Parkı, Yediler Mahallesinde bulunan Şehit Mahmut Ekinay Parkı gibi bir çok projemizi tamamladık. Parklar konusunda Bozüyük’ümüze nefes aldırıyoruz. İrili ufaklı 116 projemizi gerçekleştirdik. Bozüyük’te birileri bunun hayalini bile kuramazdı. Biz teşkilat olarak Milletvekilimiz olarak Belediye Başkanımız olarak birlikte Bozüyük’e, Bilecik’e hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte Yeni Dönem Milletvekilimiz Selim Yağcı ile birlikte ilçemize neler kazandırabiliriz onun derdinde olacağız. Kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayarak Bozüyük’e hizmete devam edeceğiz. Ana kademesi ile Kadın Kolları ile Gençlik Kolları ile ve diğer mensuplarıyla AK Parti teşkilatı Bozüyük’lülerin emrindedir,  ve onların hizmetkarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle kahvaltımıza katılan basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi bozmasın. Kazanan Bozüyük oldu, demokrasimiz oldu, Türkiye’miz oldu. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bozüyük Belediyesi Sultan Abdülhamid Han Parkı’nda düzenlenen basın toplantısına AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin’in yanı sıra Kadın Kolları Başkanı Gülcan Bayraktar ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ