Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Lojistik Köyde ilk etap tamam

Lojistik Köyde ilk etap tamam
  • 29.05.2017
  • 1.150 kez okundu
Reklam

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde 2012 yılından bu yana ilçe gündemini meşgul etmesine rağmen süreç itibariyle son 5 yılda adeta kağnı hızıyla ilerleyen Lojistik Köy projesinde ilk etap nihayet tamamlandı.
2012 yılında hızlı bir şekilde ihalesi yapılan ve sonrasında hafriyat çalışmalarına başlanılan Lojistik Köy projesinin başlangıçta 1.5 yılda tamamlanması planlanıyordu. Ancak ihalenin ardından kamulaştırma çalışmaları, itirazlar ve mahkeme süreci derken proje inşaat çalışmalarına 2016 yılının Mart ayında ancak başlanabilmişti. 5 etapta yapılması planlanan lojistik köy projesinin 2016 yılı Mart ayında başlayan ilk etap çalışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlanarak yüklenici firma tarafından geçici teslimi yapıldı. İlk etap çalışmalarında toprak dolguyla birlikte alt yapı çalışmaları oluşturularak 270 metre genişliğinde 615 metre uzunluğunda yükleme ve indirme işlemlerinde kullanılacak beton rampalar yapıldı. İkinci etap çalışmalarının ise ihale aşamasında olduğu ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından aynı ölçülerde indirme ve yükleme rampaları ile birlikte 2 adet idari binanın yapılacağı kaydedildi.
Diğer etaplarda ise konteyner yükleme, boşaltma ve stok alanları, gümrük sahaları, müşteri ofisleri, otopark, tır parkı, tren teşkil kabul ve sevk yolları, bankalar, restoranlar, oteller, bakım onarım ve yıkama tesisleri, akaryakıt istasyonları, antrepolar, demiryolu bağlantıları ve köprü çalışmalarının yapılması hedefleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

one × 3 =