Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,85
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,60

Osmaneli turizm odağı oluyor

Osmaneli turizm odağı oluyor
  • 19.08.2016
  • 822 kez okundu
Reklam

Osmaneli Belediyesi, tarihi ve kültürel değerlerini yaşatma ve ilçenin tanıtımına katkıda bulunarak turizmini hak ettiği yere taşıma çalışmaları kapsamında İzmir, Bingöl ve Kayseri’den gelen 120 öğrenciyi ağırladı.
Osmaneli Belediyesi, genç nesillerin kültürel ve sportif anlamda kendilerini yetiştirmesine destek veriyor. Bugün Bilecik Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırladığı “Şehirler ve Kültürler” Projesi kapsamında Bilecik’in ev sahipliği yaptığı İzmir, Bingöl ve Kayseri’den gelen 18-24 yaş grubu 120 öğrenci, bugün Osmaneli ilçesine ziyarette bulundu.
Kuruluş ve kurtuluşun beşiği olan Bilecik’i ve diğer ilçeleri gezen öğrenciler bugün Osmaneli’nin tarihi değerleri olan Balaban Meydanı, Rüstem Paşa Cami, Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi ve Geleneksel Osmaneli Konaklarını ziyaret etti. Belediyenin turizm rehberlerinden Remzi Öner, ilçenin tarihi ve kültürel dokusu hakkında öğrencilere bilgi verdi, daha sonra Osmaneli Belediyesi Necla Hanım Konağı Bahçesinde çay ikramı yapıldı. Sakarya Nehri kenarında da kısa bir tur atan öğrenci grubu Osmaneli’nden ayrıldı.
Osmaneli, her geçen gün turların, grupların, turizm acentelerinin yoğun ilgi gösterdiği, sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıkları ile yükselen turizm değeri olma yolunda hızla ilerliyor. (İHA)

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ