Reklam
Reklam
Bozüyük11 - Bozüyük Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,40 / Satış: 6,43

Tatil zili çaldı -Bozüyük’te 12 bin 232 öğrenci karne aldı

Tatil zili çaldı -Bozüyük’te 12 bin 232 öğrenci karne aldı
  • 08.06.2018
  • 651 kez okundu
Reklam

 Bozüyük’te okul öncesi ile birlikte ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören 12 bin 232 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi.

Karne töreni Muratdere İlk/Ortaokulu’nda yapıldı. Programda ilk olarak konuşan Okul Müdürü Özcan Yavaş, tüm öğrencilere iyi tatiller, mezun olan öğrencilere de başarılar diledi.

Ardından söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya ise, başarılı bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktıklarını söyledi. Çetinkaya konuşmasında, “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı bugün İlkokuldan 3.854, Ortaokuldan 4.464, Liselerimizden 3.914 olmak üzere toplam 12.232  öğrencimizin karnelerini almasıyla sona erdi. Öğrencilerimiz, karnelerini alacaklar, yoğun bir okul dönemi sonunda tatile girecekler. Bu tatil öğrencilerimizin dinlenmeleri, oyun oynamaları, daha fazla kitap okumaları, sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için önemli bir fırsat olacaktır.

Bir Eğitim-Öğretim yılının daha sonuna geldik. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. 

Sevgili öğrencilerimiz; Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol, bol kitap okumalısınız. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sonu itibari ile İlkokulu bitirip, Ortaokula devam edecek ve Ortaokulu tamamlayıp Ortaöğretim okullarına (Liseye), yani bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimize ile Ortaöğretimi tamamlamış üniversite sınavına girecek ve Üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olun diyor, başarılar diliyorum. 

Saygıdeğer Velilerimiz; Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, ilçe genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan Bozüyük İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü personeline, Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, okul personellerimize, teşekkür ediyor, Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyorum” dedi. Kaymakam Hasan Yaman da bir eğitim öğretim döneminin daha sorunsuz bir şekilde sona ermesi noktasında emek harcayan başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya olmak üzere tüm eğitim camiasına teşekkür ederek öğrencilere iyi tatiller diledi.

Konuşmaların ardından öğrencilere protokol mensupları tarafından sınıflarda karnelerin dağıtılmasıyla karne töreni sona erdi.
Programa Kaymakam Hasan Yaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ